Džej liga: Šampion Kavasaki već na čelu, Petroviću samo bod

Ostale lige - Fudbal 26. feb 20229:27 > 12:43 0 komentara
Džej liga Japan J league Sapporo
Print screen/Sport Klub

U elitnoj japanskoj Džej ligi na programu je bilo drugo kolo. U subotu su pobede zabeležili Kavasaki, Šimicu i Gamba.

Povezane vesti

Šampion Kavasaki je nakon poraza u Jokohami od Marinosa (2:4), pobedio u derbiju kola u Kašimi domaći Antlers sa 2:0. Golove su postigli Kei Činen u drugom i  Asahi Sasaki u 17. minutu.

Kavasaki je preuzeo prvo mesto sa šest bodova, ali je jedini uz Uravu Red Dajmons odigrao tri utakmice na startu sezone.

Konsadole Saporo ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića osvojila je samo bod iako je kao i u prvom kolu prva došla do gola protivnika. igrala je na svom terenu nerešeno 1:1 sa Sanfrećeom. Vodila je na poluvremenu golom 35-godišnjeg veterana Šinza Korokija. Bod gostima iz Hirošime doneo je Cukasa Morišima u 54. minutu.