Hamarbi 5 od 5, minimalac Malmea, prvenac Varnama u eliti

Guliver via LUDVIGxTHUNMAN BB220425LT062

Peto kolo švedskog šampionata kompletirano je u ponedeljak, uz tri pobede domaćina i jedan trijumf gostiju.

Hamarbi je nastavio sa sjajnim igrama na početku švedskog šampionata. Tim iz Stokholma slavio je i peti trijumf, ovoga puta na gostovanju Sirijusu – 3:0. Na taj način Hamarbi je ostao jedini tim sa maksimalnim skorom od početka prvenstva. Tri boda su im obezbedili Svedberg golovima u 41. i 78, kao i Besara, koji je pogodio u 46. minutu.

Malme ne blista na početku sezone, ali tim koji od ove sezone predvodi Miloš Milojević izbio je na drugu poziciju, posle minimalnog trijumfa u derbiju protiv Geteborga – 1:0. Gol odluke za aktuelnog prvaka postigao je Kristiansen u 48. minutu iz jedanaesterca. Potencijalni reprezentativac Srbije Veljko Birmančević na terenu je bio od 66. minuta, kad je zamenio iskusnog Olu Toivonena.

Dugo će se slaviti u Varnamu, gradiću sa 20.000 stanovnika na jugu ove skandinavske zemlje. Tim koji je u prethodne dve decenije lutao između trećeg i četvrtog ranga švedskog fudbala ostvario je istorijski trijumf u eliti, na domaćem terenu protiv Degerforša – 2:0, golovima Johansona u šestom i Andersona u 57. Minutu.

Elfsborg nije dozvolio iznenađenje u duelu protiv Sandsvala – 3:1. Frik je doveo domaće u vođstvo u 31. minutu, izjednačio je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Blomkvist. Ipak, trijumf domaćima u finišu su pogocima obezbedili Bernardson, koji je pogodio u 85. i Ondrejka, koji je bio precizan samo dva minuta kasnije.