Jeste da je prijateljska, ali… Silna Barselona!

Ostale lige - Fudbal 20. jul 20227:12 > 7:27 4 komentara
Barselona
Michael Reaves/Getty Images

U noći između utorka i srede po srednjoevropskom vremenu na stadionu „DRV PNK“ u Fort Loderdejlu odigrana je prijateljska utakmica između Inter Majamija i Barselone, a tim iz Španije slavio je ubedljivim rezultatom 6:0 (3:0).

Barselona:

Trenera ekipa Ćavija Ernandeza posebno može da obraduje dobra igra novajlija u prvom poluvremenu – Rafinje (koji je postigao prelep gol), Kesijea i Kristensena.

Prvi gol za tim iz Primere postigao je Pjer-Emerik Obamejang u 19. minutu, a šest minuta kasnije izjednačio je Rafinja, krilni fudbaler koji je u ovom prelaznom roku stigao iz Lids Junajteda. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 3:0, a strelac je bio Ansu Fati.

U nastavku su strelci za plavo-crvene bili Gavi u 55, Memfis Depaj u 69. i Usman Dembele u 70. minutu.

Ekipi koju vodi Fil Nevil nije pomogao ni nekadašnji reprezentativac Argentine Gonsalo Iguain.

Bila je ovo treća pripremna utakmica za Katalonce pred početak sezone 2022/2023, a prethodno su pobedili Ol-star ekipu australijskog šampionata sa 3:2 i remizirali 1:1 sa španskim petoligašem Olotom.

Barselonu sada očekuje serija jakih utakmica u SAD – u narednim danima protivnici Ćavijevom timu biće Real Madrid, Juventus, Red Bul Salcburg i UNAM Pumas.