Jokohama ubedljiva, Sagan Tosu osvojio samo bod

Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Fudbaleri Jokohame savladali su na svom terenu Uravu sa ubedljivih 3:0 u četvrtom kolu japanske J-lige.

Bila je to njihova druga uzastopna pobeda, posle poraza i remija na startu sezone.

Domaći su igrali agresivno od samog početka, pa su poveli već u trećem minutu. Strelac je bio Daizen Maeda. Na 2:0 je povećao isti igrač u 26. minutu. Napadač tima iz Jokohame je već zabeležio pet golova u sezoni. Konačni rezultat postavio je Rjuta Koike u 55. minutu.

Jokohama je peta na tabeli sa sedam bodova. Urava je na 13. poziciji sa četiri.

Šimicu je osvojio bod na svom terenu protiv ekipe Sagan Tosu, pošto je meč završen bez golova. Imali su gosti više vremena loptu u posedu, ka golu rivala uputili su 17 udaraca, od kojih je sedam išlo u okvir, ali nisu mogli do pobede.

Na taj način prekinut je niz od tri pobede Sagam Tosua, koji je treći na tabeli sa 10 bodova. Šimicu je osmi sa pet.

Oita i Tokio su odigrali nerešeno – 1:1. Poveo je Tokio u 28. minutu preko Vatanabe, dok je bod Oiti doneo Mačida u 76. minutu.

Oita je deveta u poretku sa pet bodova, koliko ima i Tokio na desetoj poziciji.