Mijat Gaćinović
Guliver Image

Fudbaleri AEK i Panatinaikosa nisu uspeli da ostvare pobede u derbi mečevima 34. kola Superlige Grčke i dva kola pre kraja šampionata situacija na tabeli je nepormenjena - oba tima imaju isti broj bodova.

Povezane vesti

AEK je odigrao bez golova u ne toliko zanimljivom gradskom duelu sa Olimpijakosom i zbog bolje gol razlike zadržao je prvu poziciju sa 77 bodova, koliko ima i PAO koji je u drugom kraju grčke prestonice odigrao samo 1:1 sa PAOK.

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović je u drugom uzastopnom remiju Žutih na terenu bio do 81. minuta.

Panatinaikos trenera Ivana Jovanovića je vodio protiv PAOK od 9. minuta golom Danijela Mansinija, a izjednačio je Brendan Tomas pola časa pre kraja meča.

Domaći su od 84. minuta imala desetoricu na terenu zbog isključenja Barta Šenkevelda, ali se rezultat nije menjao. Andrija Živković je odigrao ceo meč za goste.

AEK u sledećem kolu gostuje Arisu, a Panatinaikos očekuje veliki derbi na „Karaiskakiju“ sa Olimpijakosom.

Aris je u poslednjem duelu današnjeg programa savladao Volos rezultatom 4:2, a srpski internacionalac iz redova gostujućeg tima Miloš Deletić je u 65. minutu dobio direktan crveni karton.