Kruz Azul na korak do titule koju čeka skoro 25 godina

Kruz Azul
Photo by Hector Vivas/Getty Images

Fudbaleri Kruz Azula plasirali su se u finale plej-ofa meksičke Klausure. Posle remija bez golova u prvoj utakmici, Kruz Azul je u revanšu savladao Paćuku sa 1:0.

Jedini pogodak postigao je 20-godišnji Santijago Himenez u 51. minutu. Bila je to duga akcija domaćih, Romo Baron centrirao je sa desne strane, a Himenez je maestralnim trzajem glavom smestio loptu od desne stative u gol.

Imala je Paćuka jednu odličnu priliku za izjednačenje, nije je iskoristila, a u 95. minutu isfrustrirani Kabral dobio je crveni karton.

Za titulu, devetu u istoriji i prvu od 1997. godine, Kruz Azul će se najverovatnije boriti sa Santos Lagunom, koju čeka revanš sa Pueblom, posle pobede 3:0 kod kuće u prvoj utakmici.