Kup prijateljstva 2024: Zvezda šampion posle penala (video)

Fudbal ostalo 9. jun 202414:24 2 komentara

Fudbaleri Crvene zvezde su šampioni Kupa prijateljstva za 2024. godinu.

Bliži se EURO 2024!

Na ovoj adresi možete pročitati pravila igre, registrovati tim, napraviti privatnu ligu, pozvati prijatelje da vam se pridruže, a najbolji će osvojiti nagrade. Neka Fantasy igre počnu!

Crvena zvezda je prvi klub koji je četiri puta podigao šampionski pehar.

Nakon 80 minuta tvrde i zanimljive utakmice koja je završena bez golova, Crvena zvezda je protiv Rijeke slavila nakon devet serija penala, 8:7.

Pritiskala je Crvena zvezda od početka i nametala svoju igru tokom većeg dela prvog poluvremena, ali je to crveno-beliđa donelo tek nekoliko prilika.

Kup prijateljstva 2024

Ipak, dve su bile prilično zanimljive, ali je golman Rijeke Niko Vučetić bio siguran.

Imala je svoje pokušaje i Rijeka, ali nije bilo previše posla za Vuka Dragovića.

Dragović se zato našao u centru pažnje u dva navrata u prvih 20 minuta drugog poluvremena. Rijeka je imala dve odlične šanse, ali rezultat se nije menjao.

Imo je i Vučetić posla pred kraj, ali je potvrdio sigurnost koju je pokazivao tokom celog turnira.

Na kraju je pitanje šampiona rešeno penalima. Nakon devet serija penala, Zvezda je slavila 8:7.

Dodeljene su i tradicionalne nagrade najboljim pojedincima.

Najbolji strelac turnira je Ognjen Teofilović iz Crvene zvezde koji je postigao četiri gola.

Najbolji golman je čuvar mreže Rijeke, Niko Vučetić.

Za najboljeg igrača turnira je proglašen najbolji strelac – Teofilović.