Matondo krunisao čudesni Old firm, Rendžers merka titulu!

Fudbal ostalo 7. apr 202414:59 0 komentara
Dužon Sterling
Stu Forster/Getty Images

Fudbaleri Seltika i Rendžersa remizirali su u meču "za infarkt" - utakmici 33. kola škotskog Premijeršipa rezultatom 3:3.

Seltik je ekspesno poveo golom Maede u prvom minutu. Ofanzivac Zelenih je mrežu zatresao uz mnogo sreće – Tavernije je pokušao da ispuca loptu, koja je pogodila Maedu i završila iza gol-linije.

POVEZANO:

Isti igrač mogao je da udvostruči vođstvo u 26. minutum ali je i njegov, ali i udarac Hatatea samo nekoliko sekundi kasnije odbranio Džek Batlend.

Nastavio je da preti tim koji vodi Brendan Rodžers. U 34. minutu dosuđen je penal za Seltik jer je rukom u sopstvenom šesnaestercu igrao Goldson, a siguran izvođač najstrože kazne bio je O’Rajli.

U nadoknadi je pokušao domaćin da prepolovi zaostatak. Pozajmljeni fudbaler Vulverhemptona Fabio Silva je šutirao dvaput tokom iste akcije, ali je pogodak sprečio Džo Hart.

Hatate je „otvorio vatru“ u nastavku udarcem sa distance u 48. minutu. Samo tri minuta kasnije u kaznenom prostoru gostiju pao je Silva. Glavni arbitar je prvobitno Portugalca kaznio žutim kartonom, ubeđen da je napadač simulirao, ali je nakon VAR provere ipak ta odluka preinačena. Dosuđen je jedanaesterac za Rendžers koji je u pogodak u 55. minutu pretvorio Tavernije.

Erupcija oduđevljenja na Ajbroksu dogodila se samo stotinak sekundi kasnije kada je mrežu zatresao napadač Policijaca Desers. Akcija je počela tako što je Lorens oduzeo loptu Tomokiju, Silva je povukao a Desers se najbolje snašao u petercu rivala. Ipak, taj gol je opravdano poništen jer je nakon gledanja snimka ustanoljeno da je Lorens napravio faul.

U 86. minutu Sima postiže gol. Pogrešio je Megregor u dodavanju, Matondov šut je usledio, a odbitak je poluvolejem pokupio Sima i uz odbitak postigao izjednačujući gol.

Samo 70 sekundi kasnije je Seltik ponovo poveo – pogodak je postigao nekadašnji napadač Noriča Adam Ajda i doneo veliku radost gostima.

Konačan rezultat spektakularnom „kiflom“ doneo je Matondo – udarcem sa leve strane kaznenog prostora u dalji ugao, dovoljno daleko od Džoa Harta.

Seltik je i dalje lider, ali Rendžers ima po bod i utakmicu manje. Ukoliko trijumfuje na preostalim utakmicama, Rendžers će svrgnuti aktuelnog prvaka sa trona.

Rendžers u poslednjem kolu regularnog dela sezone igra protiv Ros Kauntija, a prethodno će snage odmeriti i sa Dandijem u zastalom meču. Aktuelni prvaci pred početak plej-ofa igraju protiv Sent Mirena.