Milojevićev Hamarbi do boda, iako je u 90+1. gubio 0:2

Ostale lige - Fudbal 22. avg 202119:20 > 19:30 0 komentara
Hamarbi
Henrik Montgomery/TT News Agency/via REUTERS

U nedelju su na programu bila četiri meča 16. kola švedskog fudbalskog šampionata, a do pobeda su stigle ekipe Halmstada i AIK. Hamarbi je protiv Elfsborga stigao do boda iz "nemoguće" situacije, a remizirali su i ekipe Erebroa i Sirijusa.

Alsvenskan:

U prvom meču dana Elfsborg je kod kuće remizirao 2:2 (1:0) sa ekipom Hamarbija. Strelci za domaćina iz Borosa bili su Bernhardson i Andrejka, dok su golove za tim koji je iz kvalifikacija za Ligu konferencije eliminisao Čukarički postigli Matko i Halili – oba u sudijskoj nadoknadi vremena.

U Hamarbiju je nekadašnji fudbaler Rada Vladimir Rodić kao starter igrao do 63. minuta. Hamarbi je posle ove pobede peti na tabeli sa 24 boda, šest manje od Elfsborga. Naredni protivnik za stokholmske zeleno-bele biće šampion Malme.

AIK je rezultatom 2:1 (1:0) bio bolji od Hekena na domaćem terenu – trelci za ekipu iz prestonice bili su Šveđani Sotiros Papajanopulos i Bilal Husein. Jedini gol gostiju delo je Tobijasa Hajnca. U pobedničkoj ekipi čitav meč na klupi presedeo je srpski golman Budimir Janošević, a ofanzivac Bojan Radulović u igru je ušao u 85. minutu.

AIK je u odličnoj formi – ovo im je četvrta pobeda zaredom, a na deobi su prvog mesta sa 33 boda zajedno sa Malmeom i Jurgordenom, s tim što gradski rival Jurgorden ima meč manje.

Erebro je na domaćem terenu remizirao 1:1 (1:0) sa Sirijusom – domaćin je poveo golom Humeta, a Kuaku je izjednačio u 54. minutu.

Ranije u nedelju Halmstad je na domaćem terenu rezultatom 2:1 (1:0) bio bolji od Norćepinga. Strelci za pobednički tim bili su Amir Al Amari i rezervista Sadat Karim iz Iraka, a gol za goste postigao je Nigerijac Samjuel Adegbenro.

Bio je to prvi trijumf za Hamlstad posle tri utakmice i sada imaju 20 bodova, a Norćeping, koji je sakupio tri boda više, doživeo je sedmi poraz.