MLS: Petrović tri puta vadio loptu iz mreže, poraz Galaksija

Đorđe Petrović
REUTERS/Winslow Townson-USA TODAY Sports

Srbi nisu bili uspešni u mečevima MLS lige igranim u noći između subote i nedelje.

Posle sjajnog starta u MLS ligi Nju Ingland je vezao dva poraza, poslednji na gostovanju Filadelfiji – 3:0. Jedan od najboljih pojedinaca u ekipi iz Bostona od starta sezone, golman Đorđe Petrović ovoga puta nije mogao da spreči ubedljiv poraz.

Povezano

Nekadašnjeg golmana Čukaričkog dva puta je savladao Mađar Gazdag, koji je pogađao u 56. minutu iz igre i 74. sa penala, dok je konačan rezultat postavio mladi Argentinac Karanza.

Ubedljiv poraz doživeo je i Los Anđeles Galaksi, na gostovanju Di-Si junajtedu u Vašingtonu – 3:0. I ovde je domaćin do trijumfa došao golovima u drugom poluvremenu, pogađali su Benteke u 71, Dajome dva minuta kasniej i Klih u 80.

Kod gostiju srpski reprezentativac Dejan Joveljić u igru je ušao tek u 75. minutu, dok je golman Novak Mićović bio van protokola, nekadašnji čuvar mreže Čukaričkog još čeka na debi u MLS ligi.

Vankuver je na domaćem terenu bio bolji od Sijetla – 2:0, domaći su do vođstva došli preko Vajta u 44. minutu, a trijumf su potvrdili posle autogola veterana Sebastijana Freja. Ranko Veselinović nije bio u protokolu u kanadskom timu.

Golman Marko Ilić sa klupe je odgledao poraz svog Kolorada protiv Ril Salt Lejka – 3:2. Na klupi je ostao još jedan Srbin, Aleksandar Radovanović, čiji je Ostin slavio minimalni trijumf protiv Toronta – 1:0.