MLS: Sedam golova Timbersa za treću pobedu sezone

Ostale lige - Fudbal 15. maj 20228:50 0 komentara
Portland Timbers
Reuters/Troy Wayrynen-USA TODAY Sports

U deset utakmica odigranih u MLS u noći između subote i nedelje samo tri su završena bez pobednika. Viđeno je 37 golova i šest crvenih kartona.

Najefikasniju utakmicu odigrali su Portland Timbers i Sporting Kanzas siti – domaćin je slavio 7:2.

Goleadu je u 12. minutu otvorio Tuiloma, na drugi gol čekalo se do 46. minuta i pogotka koji je postigao Blanko. Blanko je tresao mrežu i u 52. minutu, a četiri minuta kasnije Nejtan Fokaća pogodio je za 4:0.

Tek tada su se u meč golom uključili i gosti. Rasel je bio strelac u 58. minutu.

Domaći su nastavili u istom ritmu, a za 5:1 drugi gol na meču postigao je Nejtan Fokaća.

Tizionis je smanjio na 5:2, da bi u finišu meča Timbersi preko Lorije i Morena dali još dva gola za konačnih 7:2.

Oba tima ostala su sa po igračem manje, u oba slučaja zbog parnih žutih kartona. U ekipi domaćina od 74. minuta nije bilo Van Rankina, a četiri minuta kasnije snage su na terenu bile ponovo izjednačene jer je dupli karton dobio i Voloder.

Timbersima je ovo bila tek treća pobeda u sezoni i sada su sa 15 bodova deveti na Zapadu. Sporting ima devet na 12. mestu iste konferencije.