MLS: Sijetl ušao u plej-of zonu, Nešvil slavio u Vašingtonu

Steph Chambers/Getty Images

Odigrana su dva susreta MLS šampionata. Sijetl je na svom terenu bio ubedljiv protiv Sporting Kanzas Sitija 3:0, dok je Nešvil kao gost savladao DC Junajted 3:1.

Nešto sporiji start imala je prva američka ekipa koja je osvojila KONKAKAF Ligu šampiona. Ali u poslednje četiri utakmice Saundersi su prosto nezaustavljivi. Samo remi uz tri pobede, od čega je poslednja protiv Sporting Kanzas Sitija veoma impresivna.

Već u osmom minutu Bruin je doveo Sijetl u vođstvo. Minimalna prednost bila je na snazi do 71. minuta, a onda je Moris duplirao prednost. Samo pet minuta kasnije Roldan je postavio konačan rezultat 3:0 i Sijetl se popeo na sedmo mesto Zapada, poslednje koje vodi u plej-of.

Najprijatnije iznenađenje sezone Nešvil nastavlja sa odličnim rezultatima. Slavio je u gostima protiv DC Junajteda 3:1. Vodio je Nešvil 3:0 golovima Lovica u šestom minutu, a onda je na scenu stupio nemački internacionalac Hani Muhtar. Postigao je dva gola, u nadoknadi prvog poluvremena i u 50. minutu. Počasni gol za ekipu iz glavnog grada postigao je Fauntas u 59. minutu.