MX: Lavovi pali na Acteki u 92, Amerika na čelu

Ostale lige - Fudbal 7. mar 20218:59 > 9:05 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Amerike iz Meksiko Sitija savladali su ekipu Leon 2:1 u meču desetog kola meksičke Lige MX – Klausure.

Fudbaleri Amerike stigli su do tri boda teže nego što se očekivali. Lavovi su poveli već u prvom minute pogotkom Čileanca Davile. Domaći tim je brzo izjednačio, već u šestom minitu golom Henrija Maritina. Ali u nastavku nikako nije uspevao da probije jaku odbranu gostiju.

Rezultat se nije menjao sve do drugog minuta sudijske nadoknade vremena kad je 22-godišnji Urugvajac Federiko Vinjas na asisitenciju Argentinca Leonarda Suareza udarcem glavom konačno zatresao mrežu Leona. Sudija je najpre poništio gol zbog ofsajda, ali je provereom utvrđeno da je gol bio regularan. Na veliku radost fudbalera Amerike i trenera, nekadašnjeg fudbalera Real Madrida i Intera iz Milana Santijaga Solarija, koji je Vinjasa i Suareza ubacio u igru u drugom poluvremenu.

Čeka se odgovor Kruz Azula

Nakon ove pobede Amerika je preskočila Kruz Azul na prvom mestu, ali će veliki gradski rival imati priliku da se vrati na čelo pošto tek treba da odigra svoj meč desetog kola protiv nekadašnjeg velikana UNAM Pumasa.

Amerika trenutno ima 22 boda, jedan više od Kruz Azula. Slede Monterej i Toluka sa po 18.

U ostalim mečevima igranim u noći između subote i nedelje Monterej je sa igračem manje preokrenuo rezultat protiv Keretara 2:1, Mazatlan i Gvadalahara Čivas igrali su nerešeno 1:1, dok je Klub Atlas pobedio je Huarez 2:0.