Njujork siti i Dalas u četvrtfinalu MLS

Mike Stobe/Getty Images

Njujork siti i Dalas su poslednji učesnici četvrtfinala plej ofa američke profesionalne fudbalske lige – MLS.

Tim iz Velike jabuke lako je izašao na kraj sa Interom iz Majamija 3:0, dok je Dalas posle penala eliminisao Minesotu rezultatom 5:4. U regularnom delu meč je završen 1:1.

povezane vesti

Siti je sve dileme rešio u šest minuta drugog poluvremena. Poveli su preko Pereire u 63. minutu, da bi u 69. prednost duplirao Morales. Tačku je u nadoknadi vremena stavio Heber.

Mnogo više drame viđeno je u Teksasu.  Gosti iz Minesote su stigli do vođstva preko Rejnosa u 53. minutu, a skor je 11 minuta kasnije poravnao Kinjon. Do kraja meča, a ni posle produžetaka nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju penala.

Presudio je promašaj Trapa u drugoj seriji, jer su svi ostali izvođači bili precizni, pa je Dalas prošao među osam najboljih ekipa.

U četvrtfinalu snage će odmeriti: Filadelfija – Sinsinati, Montreal – Njujork siti, Los Anđeles FC – Los Anđeles Galaksi i Ostin – Dalas.