Joveljić u stopu prati Suareza i Bentekea, evrogol Mesija

Fudbal ostalo 14. apr 20249:01 0 komentara
Dejan Joveljić
AP Photo/Peter Aiken via Guliver Image

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija u gostima su protekle noći pobedili ekipu Vankureva rezultatom 3:1, a golgetersku seriju nastavio je Dejan Joveljić.

Srpski reprezentativac je u 56. minutu doneo prednost svom timu, a šestim pogotkom u sezoni u osam odigranih utakmica nekadašnji igrač Crvene zvezde na vrhu liste strelaca izjednačio se sa Kristijanom Bentekeom (DC Junajted), Luisom Suarezom (Inter Majami), Kristijanom Arangom (Real Solt Lejk) i Luisom Morganom (Njujork Red Bul).

Povezane vesti

Golove za tim iz Kalifornije postigli su još Pajncil u 80. i Fegundez u 82. minutu, dok je Vajt bio strelac za kanadskog predstavnika u MLS u 77. minutu.

Joveljić je zamenjen u 79. minutu, baš kao i defanzivac Vankuvera Ranko Veselinović pet minuta kasnije.

Los Anđeles Galaksi je ovom pobedom izbio na čelo Zapadne konferencije sa 15 bodova prestigavši Vankuver i Hjuston, koji je slavio u Mineapolisu sa 2:1.

Inter Majami je u gostima bio bolji od Sporting Kanzas Sitija sa 3:2 uz po gol, i to kakav, Lea Mesija i Luisa Suareza. Urugvajac je u 71. minutu doneo tri boda ekipi sa Floride, ali i prvo mesto na Istoku posle remija Njujork Red Bula i Kolumbusa.

NAJPOPULARNIJE NA PORTALU

Đoković je sada tamo gde treba

Zvezda – igra globalno, radi i misli lokalno

Sezona koju Partizan nije igrao do kraja

Za tim iz Kanzas Sitija Nemanja Radoja je odigrao ceo meč i u finišu je dobio žuti karton.

Nikola Petković nije dobio šansu u porazu Šarlota na svom stadionu od Toronta 3:2, baš kao ni Strahinja Tanasijević u trijumf Njujork Sitija protiv Nju Inglanda 2:0. Jovan Mijatović je, podsetimo, još u Beogradu zbog problema sa vizom.