Palmeiras posle penal-drame do finala, Velez na Flamengo

Agencia Gamba / Stringer

Palmeiras je posle dramatične penal serije eliminisao Atletiko Mineiro, dok je Velez bio bolji od Taljaresa u plej-ofu Kopa Libertadoresa.

Ni Verdao Palmeiras, ni Atletiko Mineiro nisu mogli do gola iako je bilo prilike na obe strane, pa je pitanje pobednika na tom meču rešeno posle izvođenja jedanaesteraca.

Posle 10 pogodaka, vezista Atletiko Mineira Rubens uputio je slab udarac ka golu rivala. Dvadesetjednogodišnji fudbaler je praktično dodao loptu golmanu Palmeiraca Vevertonu.

Tačku na dramatičan kraj stavio je Murilo, koji je mirno šutirao i pogodio sa bele tačke za veliko slavlje svoje ekipe i plasman u polufinale Kopa Libertadoresa.

Palmeiras je tako sačuvao šansu da treći put uzastopno pokori kontinent. Takav uspeh su dosad uspeli da naprave samo Estudijantes i Independijente, koji je čak četiri puta osvojio taj trofej.

Verdao će se za finale boriti protiv Estudijantesa ili Atletiko Paranaensea, koji igraju u petak u 2 sata i 30 minuta. Prvi duel te dve ekipe završen je bez golova.

Velez Sarsfild je po drugi put bio bolji od Taljares Kordobe. Posle 3:2 na domaćem terenu slavio je 1:0 u gostima, a od 70. minuta ekipa je ostala bez trenera Medine, koji je isključen zbog protesta.

U 79. minutu utakmice Fernandes je pogodio za vođstvo i tako zapravo postavio konačan rezultat.

Velez je šampion Južne Amerike bio 1994. godine, a u borbi za finale igraće protiv Flamenga.