Srbin gura PAO ka titulu – kraj velike serije Olimpijakosa

Ivan Jovanović, Panatinaikos
Guliver Image

Fudbaleri Panatinaikosa u velikom derbiju 30. kola "šampionske grupe" Superlige Grčke pobedili su Olimpijakos rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Ekipa srpskog trenera Ivana Jovanovića prekinula je niz crveno-belih od 21 utakmice bez poraza u prvenstvu i sa 69 bodova na vrhu tabele izjednačila se sa AEK, koji je ranije danas u Atini savladao Aris 3:1. Olimpijakos je poražen prvi put još od 17. oktobra prošle godine i šest kola pre kraja prvenstva ima šest bodova manje od vodećeg tandema.

PAO je u prvom poluvremenu postigao oba pogotka – najpre je Slovenac Andraž Šporar u 28. minutu iskoristio katastrofalnu grešku Soksatesa i rutinski matirao Aleksandrosa Paskalakisa, a ubrzo je Jusef El Arabi autogolom po drugi put doneo veliku radost domaćim navijačima.

Panatinaikos u sledećem kolu gostuje PAOK, a Olimpijakos će na „Karaiskakiju“ igrati sa AEK.

PAOK je u Solunu bio bolji od Volosa 4:2, Andrija Živković je asistirao kod prvog pogotka, dok je Ognjen Ožegović bio strelac drugog gola za goste u 88. minutu. Srpskom napadaču to je bio šesti pogodak u sezoni.