Ulsan pobedio Jokohamu u prvom meču finala Istoka azijske LŠ

Fudbal ostalo 17. apr 202414:15 0 komentara

U prvoj utakmici finala Istoka azijske Lige šampiona, Ulsan je savladao Jokohama F Marinose rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u 19. minutu, kada je Dong-Gjeong Li matirao Popa posle odlične povratne lopte Đua.

Domaćin može da bude čak i nezadovoljan ovim rezultatom pošto je u drugom poluvremenu u razmaku od samo pet minuta propustio tri velike prilike.

Prvo je Đu pogodio stativu u 67. minutu. Minut kasnije je Li fantastično šutirao, ali je Pop skrenu loptu u stativu da bi u 72. minutu Đu imao još jednu priliku, ali je golman gostiju maestralno intervenisao.

Jedinu šan gosti su imali u 81. min kada je Jan Mateus šutirao preko gola sa tri metra.

Drugi meč finala Istoka igra se za nedelju dana.

U finalu Zapada igraju Al Ain i Al Hilal koji je apsolutni favorit i koji će probati da dođe do pete titule prvaka Azije.