Island u dve kontre slomio Srbiju, ništa od Divizije A

Fudbal žena 27. feb 202417:24 8 komentara
FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u Diviziju A Lige nacija nakon što je u revanšu baraža poražena na gostovanju Islandu rezultatom 2:1. Prva utakmica u Staroj Pazovi završena je rezultatom 1:1.

Povela je Srbija, igrala dobro, borila se, imala sve do 75. minuta. I sve se sručilo kao kula od karata u dve kontre.

Prvo poluvreme počelo je savršeno za Srbiju. Krenula je akcija sa sredine terena, Jelena Čanković je primila loptu sa leve strane, sjajno proigrala Alegru Poljak koja nije oklevala i zatresla je mrežu domaćina za veliko slavlje i prednost od 1:0.

FSS

Mogla je Srbija i do drugog gola samo tri minuta kasnije. Bila je Jovana Damnjanović u prodoru kada je faulirana na nekih 18-19 metara od gola, malo sa desne strane.

Jelena Čanković je odlično izvela slobodan udarac, ali je Ivasdotir uspela ovo da odbrani.

Nakon dvadesetak minuta Islanđanke kreću u sve češće napade, a to im donosi i nekoliko izuzetno dobrih prilika. Prvo u 19. minutu Vilhjamsdotir šutira preko gola, a samo nekoliko minuta kasnije neverovatan promašaj mlade Jansdotir.

Mnogo sreće imala je Srbija i u 28. minutu. Milica Kostić je izletela sa gola kako bi sačuvala svoj gol, lopta se u toj gužvi, možda i iz auta, odbila nazad do Johansdotir koja šutira na prazan gol, ali tu je bila Čanković da izblokira ovaj pokušaj.

Prekidala je Srbija napade domaćina dugim loptama i kratkim izletima ka golu rivala i sačuvala prednost od 1:0 uz dve odbrane Kostić na poluvremenu.

Odlično odigrano još jedno poluvreme za Srbiju, srčano, u visokom ritmu, po zimi i vetru, i još jednom sjajno taktički odrađen posao selekttora Dragiše Zečevića, kao i u duelu odigranom u Staroj Pazovi.

FSS

Borba u jakom tempu nastavljena je i u drugom poluvremenu.

Island je pripretio u nekoliko navrata, ali je Srbija bila dobra u odbrani, a Kostić na oprezu.

Napravio je Zečević dve izmene u 58. minutu, na zaslužen odmor su otišle Emilija Petrović i Marija Ilić, a na teren su ušle Milica Mijatović i Sara Pavlović.

Od 64. minuta na terenu je bila i mlada nada srpskog fudbala Nina Matejić koja je zamenila povređenu Jovanu Damnjanović.

Igrao se 74. minut kada je Srbija najozbiljnije pripretila, ali nije uspela Vesna Milivojević da stigne loptu i pokuša da šutira.

I onda kazna u samo deset sekundi. Kontra je sevnula odmah, ispale su redom Violeta Slović, Anđela Frajtović i Nevena Damjanović, a Jonsdotir je sprint krunisala golom za 1:1.

Matejić je imala sjajnu priliku u 80. minutu, ali je leopta otišla iznad gola.

I sva ona sreća koju je Srbija imala u prvom poluvremenu samo je nestala.

Sevnula je nova kontra, praktično preko celog terena. Ponovo je bez i po muke Jonsdotir pretrčla Frajtovićevu, probacila loptu do Nilsdotir koja nije imala problem da iz blizine zakuca loptu u mrežu. Igrao se 86. minut.

I to je bio kraj.

Island: Ivarsdotir – Gudr. Arnardotir (od 64. Arnadotir), Vigosdotir, Sigurdardotir, Heisardotir – Johansdotir, Vilhjalmsdotir, Antonsdotir (od 90+1. Magnusdotir)- H. Eiriksdotir (od 71. Andradotir), Kristindotir (od 64. Nilsdotir), S. Jonsodotir

Srbija: Kostić – Petrović (od 58. Pavlović), Slović, Damjanović, Frajtović – Čanković, Ilić (od 58. Mijatović), Milivojević – Poljak, Damnjanović (od 64. Matejić) – Filipović