Norvežanke demonstrirale silu, Crnogorkama nerešeno malo

Fudbal žena 27. feb 202422:01 0 komentara
ženska fudalska reprezentacija Norveške
REUTERS/David Rowland

Fudbalerke Norveške deklasirale su Hrvatsku u drugom meču baraža za popunu Divizije A rezultatom 5:0.

Nije dobro počelo za Hrvatice. Uprkos činjenici da su već napravile veliku prednost posle prvog meča, želele su novu pobedu. Već u devetom minutu meča je Bjelde šuirala i pogodila prečku, ali je sledeću priliku materijalizovala Terland i dovela Norvešku u prednost. Potpuno su dominirale terenom Norvežanke, dok su Hrvatice čekale kontranapade. Ništa nije urodilo plodom, Norvežanke su do poluvremena golovima Sofi Haug došla do nedostižnih 3:0.

Drugo poluvreme je proticalo u istom maniru. Ređali su se napadi domaćih, Hrvatska nije mogla da priđe protivničkom golu. Ređali su se udarci Terland, Kiland, Fiskerstand, a Manum je uspela po četvrti put na utakmici da matira Filipović i da nanese Hrvatskoj još ubedljiviji poraz nego pre četiri dana. Tačku na ovaj dvomeč stavila je Manum njenim drugim golom na utakmici koji je postigla u 78. minutu.

Crnogorska reprezentacija nije uspela da nadoknadi deficit od dva gola iz prve utakmice, odigrale su sa Severnom Irskom 1:1. U prvom meču su Crnogorke izgubile 2:0, pa će tako ostati u Diviziji C. Povele su Crnogorke u 66. minutu preko Dešićeve, ali je nade za bilo kakav rezultatski povratak ugasila Magil u 73. minutu i obezbedila Severnoj Irsoj ostanak u Diviziji B Lige nacija.

Nroveška je ukupnom pobedom od čak 8:0 ostala u Diviziji A Lige nacija, dok će se Hrvatska ponovo takmičiti u Diviziji B.