Petarda Ajaksa u Emenu, stotka Huntelara

Holandija 3. apr 201922:17 > 22:21
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Ajaksa ubedljivo su savladali Emen (5:2) u duelu 28. kola holandske Eredivizije.

Ajaks je stekao prednost u ranoj fazi meča, Van der Bek je u devetom minutu postigao prvi gol na utakmici, posle dodavanja iskusnog Huntelara.

Dejli Blind je dva minuta pre kraja prvog poluvremena posle akcije iz prekida doneo gostima 2:0.

U 51. minutu, David Neres je iz odbitka povisio na 3:0, da bi asistent kod prvog gola Huntelar zatresao mrežu samo dva minuta  kasnije. Bio je to njegov 100. gol za klub

Zasluge za peti gol gostiju idu igraču domaće ekipe Niku Kujpersu koji je u 61. minutu poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Emen je stigao do utešnog gola, ali na bizaran način. Taljafiko je vratio loptu do golmana Onane, ali na nespretan način, pa je lopta završila u mreži, a Argentincu je pripisan autogol.

Jafar Arias je tri minuta pre kraja dodatno ublažio poraz svoje ekipe, postigavši drugi gol za Emen.

Dušan Tadić je ponovo bio u startnoj postavi Ajaka, koji je pretekao PSV na prvom mestu na tabeli, ali Filipsovci će tek  odigrati svoj meč u ovoj rundi.