Nemilosrdni Fejenord – sedam golova u mreži Brede

Holandija 5. mar 202022:43 > 22:46
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Fejenorda plasirali su se u finale Kupa Holandije ubedljivim trijumfom nad Bredom na svom terenu rezultatom 7:1.

Pred oko 45.000 gledalaca u Roterdamu, domaći tim je već u prvih 45 minuta obezbedio plasman u finale pošto je tada vodio 5:0.

Junak trijumfa Fejenorda bio je Stiven Berghejs, koji je postigao het-trik, a od toga su dva gola bila iz penala.

Fejenord je poveo u 15. minutu preko Markosa Senesija, kojem je asistirao upravo Berghejs, koji je pet minuta kasnije postigao svoj prvi gol sa bele tačke. Već u 23. minutu bilo je 3:0, pošto je mrežu Brede zatresao Robert Boženik, da bi se u strelce u 31. minutu upisao Ridžesijano Haps. U poslednjem minutu prvog poluvremena Berghejs je pogodio za 5:0.

Breda je uspela da postigne jedan gol, i to u drugom minutu drugog poluvremena, a strelac je bio Jan Paul van Heke. Pet minuta kasnije Berghejs je kompletirao het-trik, da bi konačan rezultat, takođe iz penala u 88. minutu postavio Lučijano Narsing.

U borbi za trofej, Fejenord će se sastati sa Utrehtom, koji je sa 2:0 eliminisao Ajaks. Tim iz Roterdama će 19. aprila igrati za svoj 14. Kup, dok će Utreht juriti treći trofej u tom takmičenju, prvi od 2004. godine.