Gakpo prekratio mučenje PSV, Fejenord gospodari Roterdamom

Holandija 11. sep 202216:44 > 21:54 1 komentar
Kodi Gakpo, PSV
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri PSV mučili su se protiv ekipe RKC Valvijk u šestom kolu prvenstva Holandije, a do pobede su došli u sudijskoj nadoknadi vremena.

Povezane vesti

Filipsovci su dominirali, imali su čak 30 udaraca ka golu rivala (samo pet u okriv), ali su do sva tri boda došli tek u 90+4 minutu pogotkom iz jedanaesterca.

Odgovornost je preuzeo najbolji strelac tima iz Ajndhovena, 23-godišnji Kodi Gakpo i sedmim golom u šestom meču u prvenstvu doneo veliko slavlje navijačima domaće ekipe.

Fejenord je nastavio poteru za Ajaksom i u gradskom derbiju Roterdama bio je ubedljiv protiv Sparte rezultatom 3:0.

Ekipa sa „De Kujp“ stadiona ostvarila je četvrti uzastopni trijumf i sada ima dva boda manje od vodećeg Ajaksa, koji ima svih šest trijumfa, odnosno jedan više od PSV.

Domaći su poveli pogotkom Kokčua u 5. minutu, Dilrosun je pola časa kasnije duplirao vošstvo, a Himenez je u 73. minutu postavio konačan rezultat.

Utreht je golom Dosta u 84. minutu pobedio Vitese i posle drugog uzastopnog trijuma izbio na osmu poziciju sa isto toliko bodova.

Groningem je u gostima bio bolji od Kambura minimalnim rezultatom, a tri boda im je doneo Suslov pogotkom u 71. minutu. AZ Alkmar i Tvetne su odigrali 1:1.