Majstor ne staje: Tadić golom i asistencijom slomio Spartu

Holandija 9. apr 202222:03 > 23:02 0 komentara
Ajaks AMSTERDAM - Dusan Tadic of Ajax celebrates the 5-0 during the Dutch Eredivisie match between Ajax Amsterdam and SC Cambu
ANP Sport via Guliver

Za majstora nema predaha – golom i asistencijom, kapiten Ajaksa, Dušan Tadić, slomio je otpor Sparte i za 13 minuta obezbedio Ajaksu dragocenu pobedu (2:1) na putu ka overi titule.

Reprezentativac Srbije, u meču 29. kola, preuzeo je stvar u ruke posle odmora. Gosti iz Roterdama imali su veliki gol prednosti – de Kamps je iskoristio dodavanje Verhuerena i obezbedio Sparti iznenađujuću prednost.

Povezano

U nastavku, igrao je samo Ajaks. Najpre je u 49. minutu, posle asistencije Dušana Tadića, izjednačio Klaesen. Već u 62. minutu, lider iz Amsterdama imao je prednost. Precizan je bio Tadić, sa bele tačke.

Ajaksu je sredinom drugog poluvremena, na asistenciju VAR sobe, poništen pogodak. Strelac Haler ostao je u ofsajdu.

Junak meča, Dušan Tadić, odigrao je ceo meč.

U prvoj utakmici dana, Utreht i Fortuna igrali su nerešeno 1:1. Poveo je domaći tim preko Ramselara, za izjednačenje se postarao Fleming.

Tvente je u večernjem terminu sa 2:0 pobedio NEC u gostima. Ključan trenutak dogodio se u 58. minutu, na asistenciju VAR sobe, isključen je prvotimac NEC-a, Akman, zbog težeg prekršaja. Sjajni Tvente iskoristio je brojčanu prednost i preko Misiđana u 65. i Limnisosa u 75. minutu overio pobedu, vrednu nastavka trke za plasman među četiri najbolja tima Eredivizije.