Tadićev Ajaks sve bliži tutuli

Holandija 11. apr 202118:49 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Pobedom na gostovanju RKC-u (1:0), u 29. kolu holandske Eredivizije, fudbaleri Ajaksa napravili su još jedan veliki korak ka tituli.

Pobednika je odlučio Haler, matom u 14. minutu.

Srpski reprezentativac, Dušan Tadić, bio je standardan u ekipi Ajaksa.

PSV je na gostovanju u Venlu stigao do planiranog trijumfa. Gakpo je u 13. minutu doveo ekipu iz Ajndhovena do prednosti, Malen je u 59. postavio konačnih 0:2.

Istovetnim rezultatom (0:2) završen je duel Groningena i Herenvena. Odlučili su golovi Hermana u 71. i Halilovića u 86. minutu.

Fejenord je slavio na gostovanju Utrehtu (2:1). Autogol Fera, početkom susreta, obezbedio je domaćem timu prednost, za preokret su se postarali Gustrafson, takođe, pogotkom u sopstvenu mrežu i Berghuis, početkom nastavka.

Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, odigrao je ceo meč za pobedničku ekipu.

Ajaks, sa utakmicom manje, čuva prvo mesto. Sakupio je 72 boda, 11 više od PSV-a. Fejenord je peti sa 54, Groningen šesti sa 46, a Utreht sedmi sa 46 poena. Deseti Herenven ima 37, 14. RKC 26, a 16. Venlo 22.