U Arnemu odigrano preostalih šest minuta prekinutog meča

Holandija 19. apr 202219:06 > 20:32 0 komentara
Vitese Gelredome prior to the Dutch Eredivisie match between Vitesse and Sparta Rotterdam on March 4, 2022 in Arnhem, Netherlands. ANP JEROEN PUTMANS Dutch Eredivisie 2021/2022 ARNHEM - Gelredome prior to the Dutch Eredivisie match between Vitesse and Sparta Rotterdam on March 4, 2022 in Arnhem,
ANP Sport/ANP via Guliver image

Utakmica 25. kola elitne holandske Eredivizija u Arnemu između Vitesea i Sparte svakako će završiti u kategoriji "specijalnih utakmica".

Holandija

Meč je igran početkom marta, ali je u 91. minutu pri rezultatu 1:0 za goste iz Roterdama sudija morao da prekine utakmicu zbog nereda koji su izazvali navijači iza Spartakovog gola i u tunelu za fudbalere.

Komisija fudbalskog saveza Holandije (KNVB) donela je odluku da mora da se odigra utakmica do kraja, odnosno preostalih šest minuta što je večeras i učinjeno.

Rezultat se nije promenio, ostalo je 1:0 za goste, koji su poveli još u petom minutu golom Adrijana Dalmaua.

Tim iz Arnema je najbliži izjednačenju bio u 64. minutu kada je Lois Openda promašio penal.

Za Spartu bi ovo mogli da budu bodovi spasa. Ona je sa nova tri boda pobegla sa poslednjeg mesta na tabeli i sada je sa 25 bodova pretekla Viljem II i Zvole.