Uzalud gol Tadića, Ajaks poražen u De Klasikeru (VIDEO)

Holandija 19. mar 202316:26 0 komentara
Dušan Tadić
Printscreen

Fejenord je ostvario veliku pobedu na gostovanju Ajaksu u holandskom De Klasikeru (3:2) i napravio veliki korak ka osvajanju titule.

Gosti su poveli u petom minutu, nakon odlično odigranog kontra napada, pogodio je Himenes. To je drugi najbrži gol Fejenorda na Ajaksovom stadionu ikada.

Ajaks uspeva da izjednači u 17. minutu, kada je Alvares glavom zatresao mrežu posle kornera koji je izveo Berghujs.

Potpuni preokret doneo je kapiten Dušan Tadić u 37. minutu, na dodavanje Bergvajna. Za reprezentativca Srbije to je bio osmi gol u sezoni.

Drugo poluvreme počelo je slično kao prvo. Fejenord preko Šimanskog u 52. minutu stiže do 2:2.

Za drugi preokret na meču, ali ovoga puta u korist tima iz Roterdama, pobrinuo se Gertruida u 87. minutu. Ispostavilo se, gol za pobedu. Nakon ovog trijumfa, Fejenord ima pet bodova više od najvećeg rivala.

Na osam kola pre kraja, iz trke za šampiona ne treba otpisivati ni PSV ni AZ Alkmar.