Dinamo Zagreb
Reuters/Borut Zivulovic

U subotnjim mečevima 11. kola 1. HNL pobede su zabeležili zagrebački Dinamo i Osijek. U Premijer ligi Bosne i Hercegovine pobede vodećih. Olimpija u Sloveniji čuva razliku,

1. HNL

Dinamo nastavlja da gazi ka novoj tituli. Novu pobedu zabeležio je na Maksimiru protiv Slavena. Bilo je 4:1.

Dugo su gosti odolevali i bili prilično ravnopravni. Poveo je Dinamo autogolom Markovića u devetom minutu. U 59. minutu Hoća donosi izjednačenje. Trebalo je Dinamu vremena do 72. minuta da prelomi žilavog protivnika iz Koprivnice. Tada je dosuđen penal za Modre, a siguran sa 11 metara bio je Bruno Petković.

Konačno je Slaven slomljen u 81. minutu kada je Boćkaj golom povisio na 3:1. A u trećem minutu nadoknade asistirao je Ivanušecu za konačnih 4:1.

Osijek je prvi pratilac pošto je vezao treću uzastopnu pobedu. Slavio je kod kuće protiv Lokomotive 4:1. U prvom poluvremenu bilo je 3:0 golovima Barišića, Belja i Caktaša. Na 4:0 povisio je Klajnhajsler u 80. minutu, a počasan gol za goste postigao je Vasilj u 86. minutu.

Premijer liga BiH

Sva tri vodeća tima Široki Brijeg, Željezničar i Borac iz Banjaluke zabeležili su pobede. Široki Brijeg je na svom terenu savladao Igman Konjic 3:2. Vodio je Široki Brijeg do 73. minuta 3:0 golovima Lukića, Vukoje i Kpana. Ipak, Ramić je sa dva gola do 88. minuta uspeo da napravi dramu, ali ne i da dođe makar do boda.

Željezničar je ostao prvi pratilac pošto je u gostima savladao Leotar minimalnim rezultatom golom Hodžića u 18. minutu. Borac je u Banjaluci slavio 2:1 protiv Sloge iz Doboja golom Mrkaića u 88. minutu.

Prva liga Slovenije

Lider Olimpija nastavlja sa pobedama. Slavila je na svom terenu protiv Tabor Sežane 2:0 golovima Ruija Pedra u 37. i 67. minutu.

Prvi pratilac Koper savladao je Bravo 2:0, dok su Domžale i Mura odigrali nerešeno 2.2.

1. MFL

Veoma važnu pobedu zabeležio je Rabotnički. Posle prolaza u kupu vezao je i drugi trijumf, ovog puta u gostima protiv Bregalnice 3:1, čime je pobegao iz zone ispadanja. Velkoski je doveo goste u vođstvo u 26. minutu, ali je izjednačio Đokić u 63. minutu. Ipak, Rušević u 76. i Velkoski u 89. minutu doneli su izuzetno bitna tri boda.

U drugom meču dana Makedonija i lider Struga odigrali su nerešeno 1:1.