Ex Yu: Kiks Dinama, pobeda Hajduka

Ex-Yu lige 22. apr 202322:24 0 komentara
Getty images/Dan Mullan

Fudbaleri Dinama odigrali su samo 0:0 u gostima protiv Istre, dok je Hajduk pobedio na Poljudu Varaždin 2:0.

1. HNL

Istrani su to pošteno odradili. Oduzeli su bodove Hajduku, a sada i Dinamu. Mada, neuporedivo je više boleo taj rezultat Splićane, pošto Dinamo i sa ovim kiksom ima 10 bodova više od najvećeg rivala na vrhu tabele.

Hajduk je konačno pobedio. Slavio je protiv Varaždina 2:0 a strelci su bili Benrau i Sahiti.

Premijer liga BiH

U derbiju 27. kola sastali su se u Sarajevu Željezničar i Široki Brijeg. Na kraju domaći su slavili. Bilo je 1:0 a jedini gol postigao internacionalac iz Gane Džozef Amoa u 47. minutu.

Ovo je bio meč koji je odlučivao o Evropi, a meč koji je odlučivo o opstanku odigran je u Tuzli, gde je Slobodi gostovala Sloga iz Doboja. Na kraju su gosti slavili takođe 1:0, a jedini gol postigao je Zajić u prvom minutu nadoknade.

Prva liga Slovenije

Izgubio je borbu za titulu, ali Maribor je i dalje aktivan u bici za drugo mesto. Veliki korak napravio je pobedom nad Domžalama u Ljudskom vrtu. Bilo je 1:0 a jedini strelac bio je Vipotnik u 48. minutu.

Do Evrope će pokušati da se domogne Mura, koja je u gostima pobedila Tabor 2:1 golovima Klepača u 72. i 86. minutu. Jedini gol za Tabor postigao je Zeljković u 87. minutu.

U duelu Radomlje – Koper nije bilo pobednika. Meč je završen 1:1.