Ex Yu: Lokomotiva igrala za Dinamo, Hajduk pao u 88. i 90+4.

Ex-Yu lige 30. okt 202221:39 0 komentara
Marko Livaja
Guliver Image / Image ID: 0049460827

Nisu uspeli fudbaleri Hajduka da iskoriste poraz Dinama u Osijeku i stignu na dva koraka od lidera. Odigrali su samo 2:2 sa Lokomotivom u Zagrebu, u 15. kolu Prve lige Hrvatske.

Neverovatno zanimljiv bio je duel u Kranjčevićevoj.

Povezano

Splićani su do 88. minuta imali dva velika gola prednosti. Pogađali su Sahiti u 61. i Mlakar u 67. minuti, ali… Nije to bilo dovoljno. Najpre je Nigerijac Aliu Ibrahim u 88. udahnuo dašak nade Zagrepčanima, da bi Albanac Indrit Tući u četvrtom minutu nadoknade šokirao Splićane i zaključio utakmicu na konačnih 2:2.

Duel Gorice i Slavena, zbog magle, odložen je za ponedeljak. Počeće u 14 časova.

Sedma Lokomotiva ima 14 bodova.

Olimpija otpisala Kopar

Olimpija je slavila u velikom derbiju 15. kola Prve lige. Sa 2:1, na Stožicama, pobedila je Kopar.

Utakmica je odlučena u prvom poluvremenu. Golove za Ljubljančane postigli su Rui Pedro u devetom i Seslar u 26. minutu. Uzvratio je Edomvoni, samo za 1:1, u 12.

Susret Mure i Brava, na popularnoj Fazaneriji, prekinut je u 29. minutu, pri rezultatu 0:0. Razlog – magla u Murskoj Soboti. Nastavak je zakazan za sredu, 2. novembar, od 16.45.

Olimpija je prva sa 37 bodova, drugi Kopar ima 11 manje.

Remi u derbiju Hercegovine

Hercegovački derbi, u 16. kolu Premijer lige, između Širokog Brijega i Zrinjskog, završen je bez pobednika (1:1).

Poveli su gosti, preko Ilije Mašića, u 67. minutu. Izjednačio je pet minuta kasnije, Slobodan Jakovljević, nekadašnji prvotimac Spartak Ždrepčeve krvi.

Zrinjski na prvom mestu ima 33 boda. Široki Brijeg je drugi sa 29.

Sarajevo je na Koševu pobedilo Igman (3:1).

Pete Sarajlije imaju 25 bodova, deseti je Igman sa 16.

Remi u Đorče Petrovu

Derbi 13. kola Prve lige Severne Makedonije, Makedonija Đorče Petrov – Škupi, završen je bez pobednika (1:1). Gosti su vodili od poslednjeg minuta prvog poluvremena, izjednačio je Samake u finišu.

Rabotnički je sa 2:0 pobedio Akademiju Pandev u Strumici.

U susretima Sileks – Škendija (1:1) i Struga – Bregalnica (2:2) nije bilo pobednika.

Tikveš je sa 1:0 pobedio Pobedu.