Ex Yu: Riječani pregazili i Zagreb, Borac pao u Prijedoru

Ex-Yu lige 18. feb 202320:41 0 komentara
Roberto Murić
AP Photo/Darko Bandic/via Guliver

Riječani nastavljaju prolećnu žetvu bodova. U 22. kolu pobedili su Lokomotivu u Zagrebu sa 2:1 (1:0).

Četvrti trijumf Rijeke u nizu potpisali su golovi Frigana u desetom i Obregona u 69. minutu. Gol za Lokomotivu, u poslednjim sekundama meča postigao je Mateo Marić.

U prvoj utakmici dana, Istra 1961 pobedila je Osijek sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Ante Herceg, u 57. minutu. Domaćem timu, na asistenciju VAR sobe, poništen je pogodak početkom nastavka.

Osijek na trećem mestu ima 35 bodova, četvrta Istra 1961 sakupila je pet manje. Šesta je Rijeka sa 28, a osma Lokomotiva sa 25 poena.

U Sloveniji tri remija

Subotnji program 22. kola Prve lige Slovenije obeležila su tri remija.

U duelu Radomlja i Mure nije bilo golova.

Koper je sa igračem manje osvojio bod u Gorici (2:2).

Gostujući tim vodio je golovima Edomvonija (16) i Vancasa (45), Gorica je minus nadoknađivala u režiji Krajnca i Jukića. Na kraju nije bio pobednika, od 38. minuta Kopar je igrao bez isključenog Kambića.

Istovetnim rezultatom (2:2) okončan je meč Tabora i Celja. Domaći tim stigao je do izjednačenja u 89. minutu, sa bele tačke pogodio je Mihael Briski.

Banjalučani ispali u osmini finala

Za najveće iznenađenje osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine postarali su se fudbaleri Rudar Prijedora. Posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, izbacili su Rudar Prijedor.

Golove u regularnom delu postigli su Aleksandar Demonjić i Nedeljko Piščević.

Željezničar je sa 2:1 pobedio Leotar.

Lagan posao imali su fudbaleri Leotara u duelu sa Posušjem.

Gradac je otpisao Kakanj (3:1).