Ex-Yu: Rijeka blizu Evrope, Veležu derbi u BiH

Ex-Yu lige 1. maj 202321:41 0 komentara
Guliver

Osim mečeva Super lige Srbije, u regionu je igrano još tri duela elitnog ranga, dva u Hrvatskoj i jedan u Bosni i Hercegovini.

Rijeka je sa dna tabele došla do trećeg mesta, koje vodi u Evropu. Na kratko ih je na toj poziciji prestigao Osijek, ali su se Riječani vratili na tu poziciju, posle pobede u poslednjem meču 32. kola šampionata Hrvatske, pobedom protiv Slavena u Koprivnici – 3:1.

Goste je u vođstvo doveo igrač iz Gane Ampem u prvom minutu, prednost je u 20. duplirao Hodža. Iskusni, 40-godišnji napadač Krstanović je vratio nadu Slavenu, ali je Rijeka sve dileme golom u 79. minutu rešio Frigan.

U drugom meču dana u HNL nije bilo pobednika, Lokomotiva i Gorica su odigrali nerešeno – 2:2. Zagrepčani su imali dva gola viška, gosti promašili i jedanaesterac, ali su golovima Kapulice u 61. i Vojtka u 90+8. došli do boda.

U Bosni i Hercegovini igran je derbi, Velež je u Mostaru slavio vrlo važan trijumf u borbi za Evropu protiv Borca iz Banjaluke – 2:0. „Rođeni“ su do vođstva došli u šestom minutu pogotkom Nermina Haskića, končan rezultat postavio je Anđušić u 72. iz jedanaesterca.