Ex Yu: Sarajevo zaustavilo Zrinjski, Olimpija u finalu kupa

Ex-Yu lige 26. apr 202319:38 0 komentara
Guliver

Zanimljiv dan na terenima širom regiona. Vardar je konačno prekinuo seriju utakmica bez pobede i ostao na kursu povratka u elitni rang makedonskog fudbala. Olimpija obezbedila plasman u finale kupa, dok je u derbiju kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo kao gost savladao Zrinjski 3:2.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Zrinjski čeka šampionsku promociju, ali Sarajevo nije dozvolilo da bude samo dekor u derbiju 28. kola Premijer lige. Na kraju u Mostaru klub iz glavnog grada zabeležio je pobedu 3:2 i zadržao prednost u odnosu na Velež kada je borba za plasman u Ligu Konferencije u pitnaju.

Poveli su gosti preko Renana Oliveire u 14. minutu. Ćuze je izjednačio u 44. i sa egalom se otišlo na veliki odmor. Ipak, Sarajevo je bolje ušlo i u drugo poluvreme. U 52. minutu Varešanović je doneo novo vođstvo, a u 63. minutu Renan Oliveira drugim golom donosi velika dva gola prednost. Šampion i lider na tabeli uspeo je do kraja samo da smanji na 3:2 pogotkom Jukića u 84. minutu.

Ostali rezultati: Leotar – Sloboda 0:0, Tuzla Siti – Posušje 3:1, Široki Brijeg – Velež 1:0.

1. HNL

Nastavlja Dinamo da ide ka novoj tituli. Posle kiksa u prošlom kolu ovog puta se ispravio i na svom terenu slavio protiv Varaždina 2:0.

Strelaci za Modre bili su Špikić u 41. i Ivanušec u 79. minutu. Na ovaj način Hajduku je dodatno sužen manevarski prostor, posebno posle samo 0:0 protiv Gorice u gostima i Splićani sve manje imaju šanse da spreče najvećeg rivala da stignu do novog pobedničkog šampanjca.

Osijek je uspeo da se pridigne posle šokatnog poraza od Slavena i zabeležio je pobedu minimalnim rezultatom protiv Istre golom Ramona Miresa u 72. minutu. Mada su domaći imali i dosta sreće jer je Istra promašila penal u 86. minutu.

2. MFL

Posle tri utakmice bez pobede Vardar je konačno slavio. Savladana je Sloga u Skoplju 3:0. Strelci su bili Žoglev u 26, Nikolovski u 46. i Mitev u 54. minutu.

Vardar je trenutno na trećem mestu koje vodi u doigravanje za popunu Prve lige, ali je veoma blizu i drugog mesta koje direktno vodi u elitu.

Što se tiče situacije u elitnom rangu, zahuktava se borba za titulu. Lider Struga je zabeležila novu pobedu. Pobeđen je Tikveš 2:0. Prvi gol delo je igrača gostiju Davkova, koji je zatresao svoju mrežu, dok je konačan rezultat postavio Šabani.

Iskoristila je Struga kiks Škendije, koja je odigrala samo 0:0 protiv Sileksa i povećala razliku na pet bodova.

Ostali rezultati: Akademija Pandev – Pobeda 2:0, Makedonija – Skoplje 2:1, Škupi – Bregalnica 3:0.

U Sloveniji je Olimpija obezbedila titulu, a igraće i za duplu krunu. Ekipa iz Ljubljane savladala je u polufinalu Kupa Slovenije Aluminij 2:1 i plasirala se u veliko finale, gde je čeka najveći rival Maribor.

Za novopečenog šampiona strelci su bili Krefl u trećem i Elšnik u 19. minutu iz penala. Potom je u 25. minutu poništen gol zbog ofsajda Crnomarkovića tek po intervenciji VAR. Marinšek je smanjio na 2:1 u 30. minutu, a Seslar je u 34. minutu promašio penal.

Bilo je to uzbudljivih 45 minuta, a drugih 45 ne tako uzbudljivo. Na kraju ostao je rezultat sa poluvremena i Olimpija će se boriti za duplu krunu.