Pobede Slaven Belupa i Hajduka, bez VAR u Puli

Ex-Yu lige 17. jul 202223:25 > 23:34 0 komentara
Hajduk Split
REUTERS/Antonio Bronic

U nedelju su u fudbalskom šampionatu Hrvatske odigrana dva meča. U oba su pobede upisale gostujuće ekipe.

Hajduk je u novu sezonu ušao pobedom na gostovanju Istri. Splićani su slavili rezultatom 2:0 (1:0).

Kada je počeo meč, postalo je poznato da glavni sudija Tihomir Pejin neće imati pomoć VAR sobe na koju su u Hrvatskoj navikli jer je ovo već treća sezona kako se u Prvoj ligi koristi video tehnologija. Zbog problema sa električnom energijom meč je odigran bez VAR tehnologije.

Hajduk je poveo u 43. minutu pogotkom Darija Melnjaka, a konačnih 2:0 postavio je Marko Livaja u 61. minutu.

Hajduk jeste bio favorit, ali je Istra prva pripretila i to preko juniora Dinama koji igra za Itsru kao pozajmljeni igrač. Bartola Barišića gledali smo prošle godine na Kupu prijateljstva. Barišić je imao dobru priliku i u drugom poluvremenu, ali oba puta su njegovi udarci zaustavljeni.

Slaven Belupo sa tri boda se vraća u Koprivnicu sa gostovanja Varaždinu. Gosti su pobedu upisali golom Matea Kocijana.