Hajduk odbranio titulu u Kupu Hrvatske

Ex-Yu lige 24. maj 202320:57 0 komentara
HNK Hajduk Split
RHR PHOTO TR

Fudbaleri Hajduka osvojili su u sredu u Rijeci Kup Hrvatske i tako odbranili titulu osvojenu u ovom takmičenju prošle godine.

U finalu najmasovnijeg takmičenja odigranom na Rujevici, Hajduk je savladao Šibenik rezultatom 2:0 i tako došao do titule.

Gol Jana Mlakara postignut u trećem minutu meča VAR je poništio zbog ofsjada pa Hajduk nije stekao prednost, a na pogodak se čekalo sve do 62. minuta.

Čovek odluke bio je defanzivac Dario Melnjak. U nadoknadi vremena je Marko Livaja samo potvrdio pobedu svog tima precizno izvedenim penalom.

Početak drugog poluvremena obeležio je i incident koji je počeo bacanjem baklji sa dela tribina na kome su bili navijači Hajduka ka rivalskim navijačima. Zapaljene su i stolice na istočnoj tribini pa su intervenisali i vatrogasci.

Navijači Šibenika odgovorili su transparentom na kome je pisalo:

„Veliki broci protiv mafije i kriminala, a svjetski prvaci po broju penala – prgava familija.

Policija je potvrdila da je pre početka meča uhapšeno 36 osoba.

Hajduk je svoj put do finala i započeo u Cvetkovcu gdje je rezultatom 5:1 slavio protiv Tehničara. Zatim su u osmini finala Bijeli rezultatom 2:0 svladali Mladost iz Ždralova u Bjelovaru, a nakon toga u martu ove godine u četvrtfinalu i Osijek u Gradskom vrtu rezultatom 2:1. Konačnu stepenicu do završnice takmičenja ekipa trenera Leka napravila je u aprilu svladavši Slaven Belupo u Koprivnici minimalnim rezultatom 1:0.

Šibenik je do finala stigao pobedivši Jadran iz Poreča u gostima u šesnaestini finala. Zatim su u sledećoj fazi na domaćem terenu slavio protiv Gorice, a u četvrtfinalu su u gostima svladali BSK. Do same završnice ekipa sa Šubićevca stigla je pobedom protiv Dinama na domaćem terenu.

Hajduku je ovo osma titula u Kupu od raspada nekadašnje Jugoslavije. Devet puta su Splićani osvajali Kup maršala Tita.