Golčina Ibraimija i Škendijna osveta Vardaru

Ex-Yu lige 1. mar 201719:17 > 19:21
Getty Images/Joern Pollex

Ekipa Škendije nalazi se na pragu finala makedonskog Kupa posle pobede u prvom meču polufinala nad Vardarom u Skoplju 3:1. U drugom polufinalnom duelu Bregalnica i Pelister odigrali su nerešeno 2:2.

Mike Hewitt, Getty Images

Škendija je bila rešena da se Vardaru osveti za poraz u prvenstvu u nedelju (1:3) kojim je praktično izbačena iz borbe za titulu.

Znatno je bolje otvorila meč i već na poluvremenu stekla prednost od 2:0, golovima Ibraimija iz slobodnog udarca i jedanaesterca.

Početkom drugog dela igre nadu domaćim navijačima vratio je Brazilac Huan Felipe pogotkom iz penala – 2:1.

Konačan rezultat postavio je Ferhan Hasani u 75. minutu za veliku prednost svoje ekipe pred revanš u Tetovu.

Za razliku od meča Vardara i Škendije, prva utakmica između Bregalnice i Pelistera nije pokazala koja ekipa više zaslužuje borbu za trofej, pa će finalista biti poznat posle revanša u Bitolju.

Bregalnica je povela u 8. minutu golom Zdravkova, a na 1:1 izjednačio je Ilijoski golom iz penala 30 minuta kasnije.

Za preokret i vođstvo Pelistera pobrinuo se defanzivac Radenko Bojović golom u 67. minutu. Ipak, pogodak bugarskog veziste Kostadinova u 70. doneo je Bregalnici aktivan rezultat pred revanš meč – 2:2.

Revanš utakmice na programu su 19. aprila. Branilac titule je ekipa Škendije.