Nastavlja se serija Lacija: Pala Atalanta

Fudbal 31. jan 202116:55 > 17:14 0 komentara
Lacio
Emilio Andreoli/Getty Image

Tri meča 20. kola italijanske Serije A igrala su se u nedelju, a u derbiju su fudbaleri Lacija u Bergamu slavili protiv Atalante rezultatom 3:1 (1:0). Bodove su još osvojili fudbaleri Đenove, koji su na gostovanju savladali Krotone, dok su bodove na Sardiniji podelili Kaljari i Sasuolo.

Poveo je tim iz prestonice već u 37. minutu, a strelac je bio crnogorski internacionalac Adam Marušić posle asistencije Rumuna Stefana Radua. U 51. minutu Ćiro Imobile je asistirao Hoakinu Korei za 2:0, a Mario Pašalić je u 79. smanjio na 2:1. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je Vedat Murići golom u 82. minutu.

U ekipi Simonea Inzagija čitav meč odigrao je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić.

Lacio je ostvario petu pobedu u nizu i sada je peti, na mestu koje vodi u Ligu Evrope. Imaju 37 bodova, a u sledećoj rundi igraće u Rimu protiv Kaljarija. Atalanta ima bod manje i sada je šesta, a u narednom kolu dočekuje Torino.

Kaljari je kod kuće igrao 1:1 sa Sasuolom, a gosti su do remija došli u 90+4. minutu pogotkom Žeremija Boge. Prethodno je u 75. minutu Žoao Pedro doneo prednost domaćima. Srpski reprezentativac Filip Đuričić igrao je za Sasuolo do 78. minuta kada je zamenjen.

Kaljari je u zoni ispadanja sa 15 bodova, a u narendom kolu gostuje Laciju, dok je Sasuolo osmi sa 31 bodom i u sledećoj rundi igra kod kuće protiv Specije.

Đenova je u gostima sa 3:0 (2:0) bila bolja od Krotonea – strelci za pobednika bili su Matija Destro u 24. i 51. minutu i Lenart-Marten Čibora u 29. minutu. Kod pobednika je čitav meč odigrao srpski vezista Ivan Radovanović, a makedonski reprezentativac Goran Pandev odigrao je poslednjih dvadesetak minuta. U poraženom taboru tokom cele utakmice u igri je bio defanzivac Vladimir Golemić.

Đenova posle druge pobede u nizu nastavlja uspon ka sredini tabele – trenutno su 14. sa 21 bodom i u sledećem kolu igraju protiv Napolija kod kuće, dok je Krotone i dalje poslednji sa 12 bodova.