Fudbalski klubovi u Češkoj u utorak su odobrili predlog da se takmičenje u nacionalnoj ligi nastavi 23. maja.
Prva, a zajedno sa njom i druga liga Češke, već ovoga meseca će biti nastavljene nakon dvomesečne pauze zbog pandemije koronavirusa.
Uvodni meč odigraće ekipe Teplica i Libereca, a nedelju dana kasnije (30. maja) počeće i dueli u drugom rangu.
Liga je već prihvatila plan o nastavku sezone, ali čekala se odluka klubova koji su morali dati zeleno svetlo na odluku da sezona traje sve do jula.
Neki sponzorski ugovori kao i ugovori samih igrača ističu u junu, što je predstavljalo potencijalan problem, međutim sada je sve spremno za povratak fudbalskih mečeva u ovoj zemlji.
Na programu je šest kola u ligaškom delu, kao i utakmice plej-ofa, a šampionat bi trebalo da bude zavšen 15. jula.
Nastavak takmičenja omogućen je odlukom vlade o popuštanju mera protiv koronavirusa. Inače u Češkoj nije zabeležen veliki broj smrtnih slučajeva u poređenju sa nekim drugim evropskim zemljama – umrlo je 282 osobe, na ukupno 8.200 zaraženih.
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC











