Boka posle preokreta konačno srušila River

Edinson Kavani
REUTERS/Matias Baglietto

Veliki Superklasiko odigran je u okviru četvrtfinala Liga kupa Argentine. Na kraju u Kordobi Boka Juniors pobedio je River Plejt 3:2.

River godinu i po dana nije znao za poraz od najvećeg rivala. U tom periodu na tri utakmice ostvario je dve pobede i remi, nedavno u okviru ligaškog dela ovog takmičenja.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije Boka je odigrala možda i najbolju utakmicu u sezoni. To joj je donelo pobedu u 262. Superklasiku i šansu da se bori za trofej.

Bolje je počeo River koji je poveo u 10. minutu golom Migela Borhe. Držali su Milioneri vođstvo sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Migel Merentijel doneo izjednačenje.

River je postigao novi gol u 52. minutu, ali posle poduže provere VAR on je ipak poništen. A onda erupcija oduševljenja Bokinih navijača kada je prva zvezda ekipe Edinson Kavani u 62. minutu glavom zatresao mrežu i doneo preokret.

A onda, samo pet minuta kasnije, junak meča Merentijel drugim golom donosi velikih 3:1. Taj momenat je prelomio veliki derbi, a River je samo uspeo da do kraja smanji na 3:2 golom Dijasa u sedmom minutu nadoknade.

Boka će se u polufinalu Liga kupa sastati sa Estudijantesom. U drugom polufinalu sastaju se Veles – Argentinos Juniors.