Kralj rekordne serije Al Hilala, Sergej asistent u porazu

Ostale lige - Fudbal 17. apr 202421:41 > 23:18 0 komentara
Sergej Milinković-Savić
Yasser Bakhsh/Getty Images)

Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata savladao je saudijski Al Hilal u prvoj utakmici dvomeča polufinala AFC Lige šampinona rezultatom 4:2 na svom terenu.

Na taj način je gotova istorijska, rekordna i najduža serija pobeda ikada viđena u svetu fudbala – 36 vezanih trijumfa za Al-Hilal.

Ain je stvorio kapitalnu prednost pred poluvreme zahvaljujući het-triku Rahimija.

FUDBAL:

On se upisao u strelce u šestom, 26.  i 38. minutu, a drugi i treći gol postigao je sa bele tačke.

Malkom je smanjio zastatak gostiju na asistenciju reprezentativca Srbije Sergeja Milinković-Savića u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Al Davsari u 78.

Sergej je odigrao čitav meč za goste.

Revanš je na programu u utorak od 20 časova.

Drugi polufinalni par čine Ulsan i Jokohama. Ulsan je pobedio u prvoj utakmici 1:0 golom Lija Dong-Đonga.