J-liga: Prva pobeda Jokohame, remi Kobea

The Yomiuri Shimbun via AP Images

Jokohama F. Marinosi su dobili Kavasaki Frontale u japanskoj fudbalskoj ligi, a nerešeno su igrali Urava Redsi i Visel Kobe.

Jokohama F. Marinosi su dobili Kavasaki Frontale 4:2 i tako odmah u startu sezone nanaeli jak udarac aktuelnom šampionu Japana. Ieanaga je doneo vođstvo Kavasakiju u 32. minutu, da bi Elber sa dva gola i Nakagava sa jednim doneli preokret u drugom poluvremenu. Kei Činen je smanjio na 3:2, ali ipak Frontale nije mogao do boda. Još jednim golom je Nakagava potvrdio trijumf Jokohame.

Visel je remizirao na gostovanju Uravi. Muto je doneo prednost Visel Kobeu i to posle promašenog penala, a veoma brzo je Urava preokrenula. Macuzaki i Šibato su bili strelci, da bi Akimoto u 58. minutu dobio crveni karton. Andres Inijesta je ušao u 63. minutu za Visel Kobe i baš je on bio asistent za gol u 87. minutu kog je postigao Makino.

Lider na tabeli J-lige je Jokohama sa četiri boda, a naredni mečevi u ovom takmičenju se igraju 26. februara.