Kakav meč u Glazgovu: Seltik u finalu kupa Škotske (VIDEO)

Seltik Aberdin Celtic's Nicolas Gerrit Kuhn in action Scottish Cup - Semi Final - Aberdeen v Celtic
REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Seltika prvi su finalisti FA kupa Škotske pošto su posle velike drame i penal serije uspeli da pobede ekipu Aberdina.

Povezano

Utakmica na stadionu Hampden Parku u Glazgovu završena je tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, pošto je posle produžetaka rezultat bio nerešen 3:3 (2:2, 1:1).

Meč je počeo iznenađujućim vođstvom autsajdera, gol je već u drugom minutu postigao najbolji igrač Aberdina makedonski internacionalac Bojan Miovski.

Međutim, šampion Škotske je izjednačio u 22. minutu golom Nemca Nikolasa-Gerita Kuna posle velike greške u odbrani Aberdina.

Preokret je doneo 32-godišnji Džejms Forest preciznim udarcem u 63. minutu.

Ipak, Aberdin se nije predavao i u 90. minutu je izborio produžetke. Odlično je sa leve strane centrirao Žunior Hojlet, a gol udarcem glavom postigao je Slovenac Ester Sokler.

U produžecima je opet Seltik prvi došao do gola. Strelac je u nadoknadi vremena prvog produžetka bio danski „Englez“ Metju O’Rajli na dodavanje Kanađanin Džonstona.

Ali, Aberdin nikako nije želeo da istakne belu zastavu. U 119. minutu identična akcija „copy-paste“ kao kod drugog gola, ponovo je centrirao Hojlet, a strelac je ovog puta bio Angus Mekdonald – za 3:3!

Usledili su penali, opet je Seltik imao „zicer“, golman veteran Džoe Hart šutirao je peti penal za plasman u finale, ali je pogodio – stativu!

Konačno, u sedmoj seriji upravo je Džoe Hart od tragičara postao junak, odbranio je penal i odveo tim Brendana Rodžersa u finale.

Dramatičnoj utakmici na Hamped Parku prisustvovao je i legendarni britanski rok i pop pevač Rod Stjuart, inače veliki fan Seltika.

Rod Stjuart Rod Stewart in the stands before the match Scottish Cup - Semi Final - Aberdeen v Celtic

Utakmicu ste mogli da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu HD. Vredi je gledati čak i u reprizi 🙂

Seltik će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Rendžers – Harts. Taj meč na programu je u nedelju od 16 časova. Možete ga gledati u direktnom prenosu na kanalu Nova Sport. Trofej brani ekipa Rendžersa.