Kasiera dao pet golova i zadržao Zenit u borbi za titulu

Kasijera
Guliver

Fudbaleri Zenita prekinuli su crnu seriju u domaćem šampionatu i deklasirali su Ahmat rezultatom 5:1, a svih pet golova za goste postigao je Mateo Kasiera.

Kolumbijski napadač je već posle devet minuta postigao dva gola, ali je sa druge strane Konate smanjio prednost u 11. minutu utakmice. Bilo je ujednačeno prvo poluvreme, ali je Kasiera kompletirao het-trik u 44. minutu i doneo veliku prednost aktuelnom šampionu.

Drugo poluvreme je ponovo počelo u znaku Kasiere ponovo. Kolumbijac je u 47. i 51. minutu postigao nova dva gola i tako uspeo da postigne čak pet golova, ukupno 21 ove sezone u ruskom prvenstvu.

Zenit je sada drugi na tabeli sa 54 boda, dva manje od moskovskog Dinama, a jednim više od Krasnodara. Ahmat je deseti sa 35 bodova.