Kup Rusije: Jokanović i Ivić poraženi u prvim mečevima

Slaviša Jokanović
Jez Tighe PSI-14074-0020/via Guliver

Fudbaleri Krila Sovjetov i CSKA ostvarili su pobede protiv Dinama i Krasnodara u prvim mečevima četvrtfinalna Kupa Rusije. Revanš utakmice na programu su 28. februara i 1. marta.

Kup Rusije

Ekipa Krila Sovjetov je na svom terenu u Samari savladala moskovski Dinamo sa 2:1. Domaći tim poveo je početkom drugog poluvremena golom Vladimira Pisarskog. Ekipa Slaviše Jokanovića izjednačila je u 81. minutu preko Konstantina Tjukavina na dodavanja Jaroslava Gladševa.

Ipak, u 89. minutu novajlija u ekipi Krila Aleksandar Zuev doneo je svom timu prednost pred revanš u Moskvi 1. marta.

Za domaći tim je od 71. minuta zaigrao Aleksandar Ćirković.

I drugi srpski trener Vladimir Ivić poražen je na gostovanju i to ubedljivo. CSKA je u Moskvi pobedila Krasnodar sa 3:0 i stekla veliku prednost pred revanš 28. februara.

Golove su postigli Brazilac Moises u 10, Fedor Čalov u 30. i Anton Zabolotnji u 86. minutu na asistenciju Milana Gajića. Mogli su „armejci“ i do ubedljivije prednosti, ali Kolumbijac Karashal nije realizovao jedanesterac u 64. minutu.

Gajić je odigrao ceo meč za CSKA, a od  85. minuta pridružio mu se i Saša Zdjelar. Za goste iz Krasnodara od 69. minuta zaigrao je i Mihajlo Banjac.