Ludnica: Malaga pobegla iz treće lige golom u 121. minutu!

Twitter screenshot

Fudbaleri Malage, nekadašnjeg polufinaliste Lige šampiona, uspeli su da se vrate u Sekundu posle jedne sezone provedene u trećem rangu i to na nestvaran način.

U revanš utakmici finala plej-ofa za plasman u drugu ligu, plavo-belima su bila potrebna dva gola u produžecima na gostovanju Himnastiku.

Prvi je stigao u 103. minutu preko Dionija, koji je ujedno značio i da će pitanje pobednika biti rešeno penalima, ali ih je u 121. minutu otkazao Antonio Kordero golom za očaj jednih i ekstazu drugih: Himnastik – Malaga 2:2, 1:0 (0:0)!

U prvom meču na „La Rosaledi“, domaćin je golovima Fernandeza Haena stigao do pobede od 2:1.

U nameri da stignu i prestignu prednost gostiju pred krcatim tribinama u Taragoni, fudbaleri trenera Danija Vidala prvo su ostali sa desetoricom na terenu kada je Naćo Gonzales u 63. minutu dobio drugi žuti karton.

Tek tada, brojčano nadjačani, stigli su do vođstva preko Alana Godoja u 72. minutu i uveli revanš u produžetke, a tamo duplirali prednost pogotkom Gorke Santamarije posle samo tri minuta igre.

Nažalost po njih, odlučili su se za „golu“ defanzivu u narednih skoro pola sata igre, što ih je na kraju skupo koštalo.

Posle akcije po levoj strani i centaršuta na peterac, lopta se u „karambolu“ nekako našla ispred Kordera, koji je iz drugog pokušaja ispeo da je plasira u mrežu i označi spektakularan kraj sezone u španskoj Primeri federasion.