Seltik
Jamie Johnston/Guliver

Navijači Glazgov Rendžersa taman su krenuli da nazdrave retkom remiju najvećeg rivala u novoj trci "prsa u prsa" za titulu šampiona Škotske.

Međutim…

Golovima Adama Idaha u trećem i Luisa Palme u petom minutu nadoknade, Seltik je kompletirao preokret započet na poluvremenu nakon što ih je Madervel nadigrao u prvih 45 minuta.

Na kraju, ipak – 1:3 (1:0), tako da najstarije rivale i dalje dele dva boda na čelu tabele škotske Premijer lige.

Domaćin je stigao u vođstvo u 43. minutu pogotkom Blera Spitala, što je bila adekvatna kazna za jedno od najgorih poluvremena „kelta“ ove sezone.

Shvativši na vreme šta će biti, menadžer gostiju Brendan Rodžers ostavio je Kjogoa Furukašija i poslao na zagrevanje Idaha pre ostalih.

Pet minuta kasnije to mu se vratilo prvim pogotkom „džokera“ za izjednačenje, ali se na naredni pričekalo do 93. minuta kada je Idah bio spretan i koncentrisan na dodavanje Alistera Džonsona i tada je već svima bilo jasno da će do do naredne runde poredak biti: Rendžers 67, Seltik 65.