Sjajan debi Srbina: Mićovićeva mreža netaknuta u Šarlotu

Ostale lige - Fudbal 19. maj 202411:46 0 komentara
Novak Mićović
AP Photo/Ryan Sun via Guliver

Los Anđeles galaksi, klub napadača Dejana Joveljića i golmana Novaka Mićovića okončao je gostovanje Šarlotu u duelu MLS šampionata bez golova.

Obojica su bili u igri od početka do kraja, a srpski čuvar mreže zabeležio je dve intervencije. Za domaće je zaigrao Nikola Petković od 65. minuta.

„Odlična utakmica, sjajno je što sam sačuvao mrežu netaknutu“, proslavio je 22-godišnji Mićović svoj prvenac „preko bare“.

U njujorškom derbiju, Siti je savladao Red Bulse 2:1 (1:1). Startni centarfor Građana bio je Jovan Mijatović, ali se nije upisao u strelce. Teren je napustio u 58. minutu, a ušao je Monsef Bakrar, koji je šest minuta kasnije izvojevao odlučujući pogodak.

Sporting Kanzas Siti Nemanje Radoje poražen je na gostovanju u Ostinu od istoimenog kluba. Srpski vezista bio je na terenu od početka do kraja, a u četvrtom minutu nadoknade dobio je žuti karton zbog simuliranja.

Pacifički derbi Sijetla i Vankuvera završen je 1:1 (1:0). Na klupi gostiju sedeo je Ranko Veselinović, ali nije dobio priliku da zaigra.