Olimpijakos preporođen, Rastavcu bod, sva tri za Sašu Ilića

Dvojica srpskih igrača strelci u mečevima igranim u sredu, sa penala pogodio Ognjen Ožegović, iz igre Dušan Jovančić.

Napokon lepi dani za navijače Olimpijakosa. Nekako se sve poklopilo sa dolaskom Darka Kovačevića na mesto sportskog direktora, ali i imenovanjem novog šefa struke, Hozeom Luisom Mendilibarom.

Olimpijakos je u seriji od šest pobeda u svim takmičenjima, ostvario je plasman u osminu finala Lige konferencije eliminisavši Ferencvaroš Dejana Stankovića, a pobedom protiv PAOK-a u Solunu vratio se u šampionsku trku.

Ipak, od tih šest pobeda najteža je bila u gradiću Agrinio, protiv Panetolikosa – 2:1. Ova ekipa oba puta je žestoko namučila Pirejce, oba puta je u prvenstvenim mečevima prva dolazila do vođstva, ali nije osvojila ni bod.

Portugalac Almeida doveo je Panetolikos u vođstvo u 33. minutu, a potom je Olimpijakos imao mnogo, mnogo sreće. Izjednačili su crveno-beli autogolom Torehona u 72. minutu, a preokrenuli pogotkom El Kabija sedam minuta kasnije.

AEK se takođe mučio, na domaćem terenu protiv Janjije, ali će se pamtiti samo da su Atinjani upisali još jedan trijumf – 4:2 i da su se učvrstili na čelu tabele. Na poluvremenu je lider gubio sa 2:1, ali su Pons sa dva i Ljubičić sa jednim golom doneli preokret.

Vrlo važne pobede u borbi za šampionsku titulu ostvrili su i PAOK na gostovanju Panseraikosu – 2:0, kao i Panatinaikos u derbiju protiv Arisa – 2:0.

Sjajan meč viđen je u „srpskom okršaju“, između Asteras Tripolisa i Kifisije – 3:3. Domaća ekipa pod komandom srpskog trenera Milana Rastavca vodila je sa 3:2 na poluvremenu, ali je na kraju osvojila samo bod.

Prethodno, dva puta je gubila, prvi put kad je Ognjen Ožegović realizovao jedanaesterac u 14. minutu, drugi kad je Dušan Jovančić pogodio iz igre u 36. minutu. Konačan rezultat postavio je Vafeas u 76. minutu, kad je golom doneo bod Kifisiji, za koju je do 69. minuta igrao i Marko Gobeljić.

U preostalim susretima Volos je slavio važan trijumf protiv OFI Krita posle preokreta – 3:1, dok je Atromitos na čijoj klupi sedi Saša Ilić istim rezultatom savladao Lamiju. Ekipa iz predgrađa Atine popela se na ovaj način na osmo mesto.