Fudbaler Fenerbahčea, koji je u svojoj karijeri između ostalog nastupao za Real Madrid i Arsenal, Mesut Ozil, na svom Tviter profilu istakao je da ne vidi poentu osnivanja Superlige u fudbalu.
„Deca odrastaju u snu da osvoje Svetsko prvenstvo u fudbalu i Ligu šampiona – ne neku Superligu.
Uživanje u velikim utakmicana je u tome što se dešavaju jednom ili dva puta godišnje, a ne svake sedmice. Zaista je teško razumljivo ovo što se dešava za sve ljubitelje fudbala…“, napisao je Ozil.
Kids grow up dreaming to win the World Cup and the Champions League – not any Super League. The enjoyment of big games is that they only happen once or twice a year, not every week. Really hard to understand for all football fans out there…⚽?
— Mesut Özil (@MesutOzil1088) April 19, 2021
Podsetimo, u nedelju uveče je stigla vest da je 12 evropskih klubova odlučilo da formira Superligu u fudbalu, u kojoj bi se takmičilo 15 klubova standardno plus bi šansu kroz kvalifikacije dobilo još pet klubova svake sezone.
#related-news_0
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC













Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi ko će ostaviti komentar!