Solun slavi Živkovića

Ostale lige - Fudbal 18. apr 202120:50 > 20:55 0 komentara
Andrija Živković
Guliver image

Solun slavi Andriju Živkovića - srpski reprezentativac, sa dva gola, srušio je šampiona Olimpijakos u 30. kolu šampionata Grčke.

Za svega 15 minuta, Živković je sa dva gola overio pobedu crno-belih. Najpre u 49, potom i u 63, na asistenciju El Kadurija, ostavio je PAOK u trci za drugo mesto.

Junak susreta zamenjen je u 71. minutu. Golman Živko Živković i štoper Lazar Ranđelović presedeli su meč na klupi.

Aris je sa 2:1 pobedio Panatinaikos u Atini. „Zeleni“ su imali prednost u prvom poluvremenu, zahvaljujući iskusnom Sankareu. U nastavku je usledio preokret, u režiji Manosa i Garsije za veliku pobedu gostiju.

Prema očekivanjima, AEK je pobedio Asteras – 3:1. Pobedu atinskom timu doneli su Galanopulos (39), Lopez (85) i Albanis (90+5), na suprotnoj strani precizan je bio Riera (41).

Olimpijakos je obezbedio titulu. U Grupi za šampiona slede Aris (57), PAOK, AEK (54), Panatinaikos (49) i Asteras (44).